آیا از صمیمیت میترسید؟

آیا از صمیمیت می‌ترسید؟

 

صمیمیت سنگ‌بنای هر ارتباط لذت‌بخش و عمیقی است. با این حال چیزی است که بسیاری از بین ما ناخودآگاه از آن فرار می‌کنیم، بدون اینکه آگاهانه دلیل آن را بفهمیم. گاهی خود را در قالب عباراتی مانند «من دلم می‌خواد فضای شخصی خودم رو داشته باشم» یا «فردیتم برام خیلی اهمیت داره» نشان می‌دهد. تشخیص این ترس می‌تواند چالش‌برانگیز باشد اما در عین حال گامی بزرگ به سمت خودآگاهی و رشد است.

 از رها شدن می‌ترسید

بیشتر اوقات ترس از صمیمیت ناشی از ترس عمیق و حل نشده از رها‌شدگی است. بیشتر کسانی که تجربه غفلت از سمت مراقبین اولیه داشته‌اند این ترس را در خود پرورش می‌دهند. آنها یاد می‌گیرند که تنها روی خود حساب کنند. رابطه را ترک می‌کنند قبل از اینکه توسط یک دیگری رها شوند.

به شدت مستقل هستید

هیچ مشکلی در مستقل بودن نیست. اما باید بتوانید صورت نیاز کمک بخواهید. اگر بیش از حد مستقل باشید و سعی می‌کنید همه چیز را به تنهایی انجام دهید، گاهی نشانه‌ای است از دوری عاطفی، شما به خود اجازه نمی‌دهید به آنها وابسته شوید یا نیاز داشته باشید بنابراین بی‌وقفه تلاش می‌کنید زندگی خودتان را به تنهایی بر عهده بگیرید.

کمال‌گرا هستید

طبیعی است که دلتان بخواهد افرادی که دوستشان دارید در مورد شما خوب فکر کنند، اما نباید همیشه نسخه کامل خود را به آنها نشان دهید. اگر کمال‌گرا هستید، به احتمال زیاد، به سختی اجازه خواهید داد که دیگران نقص‌های شما را ببینند تا مبادا طردتان کنند. پایان دادن به روابط به این دلیل که ایده‌آل شما را برآورده نمی‌کنند می‌تواند نشانه‌ای باشد که شما این مفهوم را به عنوان سپری در برابر صمیمیت به کار می‌گیرید.

 از افرادی خوشتان می‌‌آید که به شما آسیب می‌رسانند

آیا معمولا از افرادی خوشتان می‌آید که از نظر عاطفی در دسترس نیستند، رفتار بدی با شما دارند یا خیانت می‌کنند؟ انتخاب پارتنرهای ناسالم ویژگی مشترکی در بین افرادی است که ترس از صمیمیت دارند، زیرا به آنها اجازه می‌دهد تا از نزدیک شدن بیش از حد به فرد و داشتن آینده‌ای پایدار با آنها اجتناب کنند. ممکن است افراد آسیب دیده، گوشه‌گیر یا پیچیده را جذاب‌تر بیابید، زیرا می‌خواهید از صمیمیت اجتناب کنید و در نهایت افرادی را که واقعاً سازگارتر و مناسب شما هستند رد می‌کنید تا جلوی هر نوع نزدیکی عاطفی را گرفته باشید.

در مورد ترس از صمیمیت در مقالات بعدی هم صحبت خواهیم کرد.

خبرنامه ایمیلی ما را دنبال می‌کنید؟

برای دریافت جدیدترین مطالب ما در خبرنامه هیلان عضو شوید

Please make sure that AcyMailing is installed and activated.