چطور رابطه را به بهترین شکل به پایان برسانیم؟

چطور رابطه را به بهترین شکل به پایان برسانیم؟

به پایان رساندن یک رابطه تلخ است، چه پایان یک ازدواج طولانی‌مدت باشد و یا حتی یک رابطه کوتاه‌مدت پرفراز و نشیب. آیا می‌توان این تلخی را کمتر کرد و آسیب کمتری از اتمام آن دید؟

 

  • تا جایی که می‌توانید آن را با هم انجام دهید

شما به هردلیلی نتوانستید یکدیگر را خوشحال کنید، تفاوت‌های بسیاری بین شما وجود داشت و از جایی به بعد نتوانستید آرامش را در رابطه تجربه کنید، با این وجود شما زمان معناداری را در کنار یکدیگر گذراندید، به هم کمک کردید و در غم همدیگر شریک بودید. برای پاس داشتن آن زمان‌ها می‌توانید این قدم را هم با هم بردارید تا بتوانید آسان‌ترش کنید.

 

  • در مورد دلایل جدایی خود شفاف و صادق باشید

از ابهام دوری کنید. اجتناب از گفتن دلایل جدایی هرچند راه ساده‌‌تری به نظر می‌رسد اما بیشتر می‌تواند به شریک عاطفی‌تان آسیب بزند و ذهن او را گنگ و مبهم کند.

 

  • مسئولیت تصمیم خود را به عهده بگیرید

اگر این چیزی است که می‌خواهید آن را بپذیرید، به جای آنکه آن شرایط، موقعیت زمانی و یا هرچیز دیگری را دلیل این جدایی بدانید.

 

  • بدون اینکه از خود دفاع کنید به صحبت‌های طرف مقابل گوش دهید

نگرانی‌ها و ترس‌هایش را از این تصمیم بشنوید و تا جایی که می‌توانید صادقانه به پرسش‌هایش پاسخ دهید.

 

  • امید واهی ندهید

اگر مطمئن هستید که باید از هم جدا شوید بهتر است رابطه را بدون پایان رها نکنید. این امید کار را هم برای شما و هم برای طرف مقابل دشوار می‌کند و موقعیت‌های آینده را از دو طرف می‌گیرد.

 

 

  • روابط عاشقانه را به دوستی تقلیل ندهید.

این ممکن است راهی برای کاهش آسیب و درد جدایی به نظر برسد، اما در واقع باعث عدم اطمینان می ‌شود و آسیب احساسی بیشتری را به دنبال دارد.

 

خبرنامه ایمیلی ما را دنبال می‌کنید؟

برای دریافت جدیدترین مطالب ما در خبرنامه هیلان عضو شوید

Please make sure that AcyMailing is installed and activated.