روان‌درمانی

مرکز روانشناسی هیلان

Image

روان‌درمانی حضوری

در زندگی درد کشیدن گریزناپذیر است. عزیزی را از دست می دهیم، شیء با ارزشی را گم می کنیم، خواسته ای که چندین ماه است برای دستیابی به آن تلاش کرده ایم، ناکام می ماند و اتفاقات دیگری که در گذر سال های عمر، درد و فشار زیادی را به ما وارد می کنند. اما چه می شود که دردهای روزمره زندگی، از ظرفیت تحمل ما خارج می شوند و طبیعت زندگی را به امری دردناک تبدیل می کنند؟
در بدو امر باید توجه کنیم که میان دردهای هر روزه با رنج کشیدن مزمن، تفاوت قابل توجهی وجود دارد. زمانی که دردهایمان را نمی بینیم، از تجربه شان در این لحظه اجتناب می کنیم و خود و دیگری را به طور مداوم به خاطر احساسات دردناکمان سرزنش می کنیم، دردهای زودگذر به زخم های عمیقی تبدیل می شوند که برای ترمیم شان به نیرویی مضاعف نیاز پیدا می کنیم. در اینجاست که روان درمانی و مشاوره معنا پیدا می کنند. روان درمانی حضوری امکانی برای مشاهده، توجه و ترمیم مشفقانه ی زخم هایی است که سالیان پی در پی به خاطر آنها رنج زیادی را متحمل شده ایم.

روان‌درمانی آنلاین


همه ی ما افکار، رفتارها و الگوهای تکرارشونده ای داریم که در زندگی و روابط مان تداخل ایجاد ما کنند. در هیلان باور داریم که گفتگو و مشاوره با درمانگر بایستی به اندازه ی امور روزمره ی زندگی مان قابل دسترس باشد. درمان مختص گروه خاصی از افراد نیست که از پریشانی و استرس مداوم رنج می برند؛ ما باور داریم که درمان برای همه ی ما منافعی به همراه دارد. هیلان درمان آنلاین را بعنوان منبعی برای ارتباط و حمایت در سراسر جهان پیشنهاد می کند. 

درمان آنلاین تقریبا خدمت جدیدی در حوزه سلامت روان است که در آن درمانگر یا مشاور، خدمات و حمایت های روانشناختی را از طریق اینترنت ارائه می دهد. این درمان می تواند از طریق ایمیل، ویدئوکنفرانس یا تماس اینترنتی انجام شود. درمان آنلاین مانند جلسه رو در روی روان درمانی است که در آن درمانگر و مراجع در مورد مسائل و تعارضات بنیادین مراجع صحبت می کنند و مداخلات در لحظه اتفاق می افتد، با این تفاوت که همه اتفاقات در فضای مجازی رخ می دهد.

Image
Image

روان‌درمانی تلفنی


رواندرمانی تلفنی نوعی از خدمات سلامت روان است که با خدمات روانشناختی از راه دور مرتبط است. تلفن از دیرباز به عنوان ابزار حرفه ای قابل قبولی برای ارائه خدمات مشاوره در نظر گرفته شده است. استفاده از تلفن از سوالات و ارزیابی های اولیه و برنامه ریزی قرار ملاقات های مراجعین به سوی ارائه ی مداخلات کامل روانشناختی در دنیای امروزی پیش روی کرده و امروزه مشاوره تلفنی به عنوان یکی از انواع خدمات مشاوره در سراسر دنیا مورد توجه قرار گرفته است. شواهد پژوهشی، اثربخشی روان درمانی و مشاوره تلفنی را تایید کرده اند.

یکی از خدمات ما در مرکز روانشناسی هیلان، مشاوره و روان درمانی تلفنی با هدف دسترس پذیری خدمات روانشناختی برای افرادی است که امکان حضور در کلینیک را ندارند. مشاوره تلفنی شبیه داشتن جلسه مشاوره رو در رو است با این تفاوت که از طریق تلفن با متخصص تان صحبت می کنید. شما می توانید جلسات مشاوره ای تان را در هر زمان و مکانی که برای تان راحت تر است تنظیم کنید در صورتی که بتوانید آرامش و خصوصی بودن جلسه تان را تامین کنید.