روان درمانی آنلاین

همه ی ما افکار، رفتارها و الگوهای تکرارشونده ای داریم که ما را عقب نگه می دارند.

در اینجا باور داریم که گفتگو و مشاوره با درمانگر بایستی به اندازه ی امور روزمره ی زندگی مان قابل دسترس و معمول باشد. درمان مختص بخش کوچکی از افراد که از پریشانی و استرس مداوم رنج می برند نیست؛ ما معتقدیم که درمان برای همگان است.

مراقبت از سلامت فیزیکی و ذهنی امری ضروری است. هیلان درمان آنلاین را بعنوان منبعی برای ارتباط و حمایت در سراسر جهان پیشنهاد می کند.

درمان آنلاین تقریبا خدمت جدیدی در حوزه سلامت روان است که در آن درمانگر یا مشاور، خدمات و حمایت های روانشناختی را از طریق اینترنت ارائه می دهد. این درمان می تواند از طریق ایمیل، ویدئوکنفرانس یا تماس اینترنتی انجام شود. درمان آنلاین مانند جلسه رو در روی روان درمانی است که در آن درمانگر و مراجع در مورد مسائل و تعارضات بنیادین مراجع صحبت می کنند و مداخلات در لحظه اتفاق می افتد، با این تفاوت که همه اتفاقات در فضای مجازی رخ می دهد.

رواندرمانگران آنلاین ما با تخصص و منبع غنی تجاربشان در حوزه های مختلف روانشناختی فرصتی برای شنیده و درک شدن فراهم می کنند. جلسات آنلاین رو در رو به شما اجازه می دهند که بدون ترس از قضاوت شدن، آزادانه و متمرکز در مورد نگرانی ها و تعارضات تان حرف بزنید و با بینشی که در دل این گفتگوها بدست می آورید، از آنها عبور کنید.

در مروری بر مطالعات انجام شده در زمینه درمان آنلاین که در مجله جهانی روانپزشکی انتشار یافته، بیمارانی که خدمات سلامت روان را از طریق ویدئو کنفرانس دریافت می کردند سطح بالایی از رضایت را گزارش کردند. روان درمانی آنلاین امتیازات و معایبی دارد که بایستی با دقت به آنها توجه شود.

مزیت ها:

  • صرفه جویی در زمان رفت و آمد برای جلسه روان درمانی
  • دسترسی به درمانگر هم زبان برای مهاجران خارج از کشور
  • تسهیل دسترسی به خدمات سلامت روان برای افراد دارای محدودیت های پزشکی
  • امکان دسترسی به خدمات باکیفیت سلامت روان برای مناطق دورافتاده
  • انتخاب موقعیت مکانی جلسه روان درمانی توسط مراجع

معایب:

  • از دست دادن بعضی از منابع اطلاعاتی مانند زبان بدن، لحن
  • مناسب نبودن برای شرایط حاد